Ábel Ravasz sa stal riaditeľom Inštitútu Mateja Bela

DSC_0339

V Bratislave sa v piatok, 20. novembra uskutočnilo zasadnutie správnej rady Inštitútu Mateja Bela pod vedením jeho prezidenta a poslanca NRSR Rudolfa Chmela. Hlavnými témami boli vyhodnotenie práce inštitútu za rok 2015 a vymenovanie nového výkonného riaditeľa inštitútu, Ábela Ravasza.

Rudolf Chmel naďalej zostáva prezidentom inštitútu a projekty sa budú pripravovať pod jeho záštitou. Kvôli narastajúcemu počtu a širokému spektru aktivít sa správna rada rozodla vytvoriť novú funkciu výkonného riaditeľa, ktorá v budúcnosti bude zodpovedať za riadenie inštitútu a výkon projektov. Novým výkonným riaditeľom sa stal sociológ Ábel Ravasz, spoluzakladateľ inštitútu, ktorý bol aj doteraz členom správnej rady. „Rolu inštitútu vidím v podpore a rozvíjaní myšlienky občianskeho Slovenska, teda štátu, kde práva platia rovnako pre každého, a kde sa každý môže cítiť doma,“ povedal Ábel Ravasz. Zároveň bol vymenovaný aj nový organizačný manažér, Elemér Lakatos a  projektová manažérka, Ľubica Kováčová.

Inštitút Mateja Bela má za sebou úspešný rok s rôznymi aktivitami, z ktorých je treba vyzdvihnúť konferenciu na tému rómskej integrácie, ktorá sa uskutočnila v spolupráci s bruselským think-tankom Wilfried Martens Centre pre európske štúdiá (viac si o konferencii môžete prečítať tu). Inštitút zorganizoval aj viacero diskusných podujatí pod názvom Občiansky salón, v rámci ktorých sa diskutovalo o dôležitých a aktuálnych témach s obyvateľmi rôznych regiónov. Inštitút Mateja Bela zahájil aj sériu publikácií Občianska politika, ktorej prvé vydanie píše o interetnickej strane HDP v Turecku (článok si môžete prečítať tu). V ďalšom roku inštitút plánuje pokračovať v tejto sérii publikácií, tak ako aj v širokej škále ďalších svojich aktivít, ktoré zahrňujú školenia, okrúhle stoly, diskusie a konferencie.